Az EVT és a REV főtitkárainak karácsonyi üzenete

2013. december 17., címkék: REV, olav fykse tveit, Olav Fykse Tveit, rev, setri nyomi, evt

Olav Fykse Tveit, az Egyházak Világtanácsa főtitkárának és Setri Nyomi, a Református Egyházak Világközössége főtitkára karácsonyi üzenete.

Isten azonosult szenvedéseinkkel

2013. március 29., címkék: setri nyomi, húsvét 2013, körlevél, református világközösség (rev)

Setri Nyomi, a REV főtitkárának nagypénteki és húsvéti üzenete.

A REV főtitkára köszöntötte az új katolikus egyházfőt

2013. március 18., címkék: setri nyomi, ferenc pápa, REV, rev

Setri Nyomi kifejezte reményét, hogy a református és katolikus egyház közti párbeszéd továbbra is eredményes és gyümölcsöző lesz.

Keresik a REV új főtitkárát

2012. augusztus 29., címkék: setri nyomi, pályázat, református világközösség (rev), Pályázat

A Református Egyházak Világközössége főtitkárának, a hazánkba korábban többször is ellátogató Dr. Setri Nyominak megbízatása 2014 áprilisában lejár. A REV bizottságot állított fel és felhívást tett közzé a kenyai lelkész utódjának felkutatására.

A reformáció vasárnapja rámutat az egyház megújulásának szükségességére

2011. október 29., címkék: setri nyomi, Reformáció hónapja, református világközösség (rev), reformáció, reformáció hónapja

Az egyháznak a mában élő egyháznak kell lennie, mely folyamatosan megújul, és így az átalakulás, megújulás forrása lehet változó világunkban – fogalmazott levelében a Református Egyházak Világközösségének (REV) főtitkára.

Újjászületés Isten népe számára

2010. június 30., címkék: nyilatkozat, Grand Rapids, setri nyomi, református világközösség (rev), grand rapids

Az újonnan alakult Református Egyházak Világközössége, az egység és az együttműködés szellemében, „meghallotta a békülést hozó szeretet jóhírét”, számos döntést hozott és felkészült, hogy „örömteli reménnyel” adjon választ az egyházi és világi kihívásokra – áll a REV zárónyilatkozatában, melyet a tíznapos találkozó végén fogalmaztak meg.

Az ökumené református úttörőjére emlékeztek Grand Rapidsben

2010. június 24., címkék: dél-afrika, Grand Rapids, társadalmi igazságosság, grand rapids, setri nyomi, református világközösség (rev)

A dél-afrikai református lelkész, Dr. Nico Smith halálhíre a Református Egyházak Világközösségének ülése elején futott be Grand Rapidsbe. A résztvevők néma főhajtással emlékeztek rá. Ki volt Smith lelkész?

Nyomi: Az igazságosság elkötelezettjei vagyunk

2010. június 21., címkék: gazdasági igazságosság, Grand Rapids, setri nyomi, református világközösség (rev), grand rapids

Főtitkári beszédében dr. Setri Nyomi református lelkész, a korábbi Református Világszövetség főtitkára június 20-án Grand Rapidsban az egyház radikális elkötelezettségéről szólt mindenféle leértékeléssel, hatalmi lejáratással szemben.

RVSZ: Tanuljunk az afrikai egyházaktól!

2010. május 28., címkék: setri nyomi, szociológia, svájc, Nagyvilág, egyházak világtanácsa (wcc)

Setri Nyomi, a Református Világszövetség főtitkára szerint az, hogy a svájci egyházaknak egyháztagságuk csökkenésével kell számolniuk, inkább esélyt, mint nehézséget jelent. 2050-re az alpesi ország lakosságának még 20 %-a református lesz, szemben a mai 33 %-kal.

Református főtitkár a közel-keleti keresztyén egységről

2010. január 16., címkék: Nagyvilág, setri nyomi, református világszövetség (rvsz), református világközösség (rev)

Setri Nyomi lelkész, a Református Világszövetség (WARC) főtitkára rendkívül pozitívan és bizakodóan nyilatkozott a közel-keleti egyházak összefogásáról az erőszak legyőzéséért és a gazdasági romlás ellen.